Dron DJI Mavic Mini – przyjaciel blogera?

Drony zdobywają ostatnio coraz więcej zwolenników. Wielu użytkowników potrzebuje drona wyposażonego w kamerę, aby oprócz zabawy polegającej na sterowaniu obiektem, kręcić również filmy z góry. Zajmują się tym zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, dlatego rozrzut cenowy dronów wyposażonych w kamerę jest bardzo duży. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić na, co należy zwrócić uwagę. Im droższy model tym ilość funkcji i programów jest obszerniejsza. Co kupić, żeby nie zbankrutować, a jednocześnie stać się posiadaczem sprawnego i skutecznego urządzenia? Wybierając model, warto zapoznać się z poszczególnymi parametrami:

 • czas pracy baterii – od tego zależy długość lotu drona,

 • zasięg – im wyższy, tym więcej atutów wykonanych filmów,

 • odporność na czynniki atmosferyczne jak: wiatr, deszcz,

 • kontroler, czyli urządzenie utrzymujące łączność i sterujące dronem. W tym wypadku najważniejsza jest łatwość obsługi oraz estetyczne wykonanie,

 • kamera to bardzo ważny element pracy drona. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę rozdzielczość, jakość, stabilizację obrazu. Ważne jest również praca w wersji FullHD lub 4K,

 • cena, która powinna być proporcjonalna do potrzeb i możliwości.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z opiniami na forach internetowych, gdzie użytkownicy wymieniają się informacjami na temat poszczególnych produktów.

Fakt że już jest w sprzedaży Dji Mavic Mini 2 to właśnie pierwszy model jest idealnym rozwiązaniem na początek.

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

Jednym z ciekawszych urządzeń jest właśnie dron DJI Mavic Mini, który znakomicie spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających blogerów. Kamera zamocowana jest na 3-osiowym gimbalu, co pozwala na wykonywanie płynnych i stabilnych ujęć. Zdjęcia wykonywane są w rozdzielczości 12 Mpix, a wideo nagrywane w jakości 2.7K HD. Możliwe jest zablokowanie ekspozycji, dzięki czemu można zyskać większą jakość zdjęć, szczególnie w silnym oświetleniu i kontrastowej scenerii. Przepustowość nagrań występuje na poziomie 40 Mbit/s, co zapewnia dużą dokładność wykonanych filmów. 

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 


(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl

 

Stabilizacja obrazu pozwala na wykonanie kinowych ujęć. Ze względu na przepisy w Unii Europejskiej waga drona została dopasowana do potrzeb i wynosi 249g, w związku z tym mogą legalnie poruszać się do pułapu 150 m w otwartej przestrzeni oraz do linii najwyższego budynku w terenie zabudowanym. Dron DJI Mavic Mini jest łatwy do przewożenia z miejsca na miejsce. Konstrukcja łatwo się składa, a po złożeniu można go zmieścić w dłoni, dlatego można z niego korzystać w każdej sytuacji. Pomimo niskiej wagi urządzenie zachowuje się bardzo stabilnie w powietrzu, nawet jeżeli występują silne podmuchy wiatru. Posiada on GPS i GLONASS, co pozwala na utrzymanie jednego punktu podczas zawiśnięcia oraz lot autonomiczny. W terenie nie stanowi zagrożenia dla innych dronów nawet, jeżeli jest użytkowany przez początkującego miłośnika tych urządzeń. Umieszczone czujniki zapobiegają zderzeniom z obiektami podczas lotu. Akumulator ma pojemność 2400 mAh, dzięki czemu możliwe jest 30 minut stabilnego lotu. Szybko się ładują, dając tym samym możliwość ponownego startu i lotu. Ponieważ łatwo się składa i przewozi, doskonale nadaje się do zabrania w podróż, aby można było kręcić niezapomniane ujęcia. Ze względu na dużą liczbę trybów automatycznych jest to produkt idealny dla początkujących. Dzięki nim można osiągnąć ciekawe i niepowtarzalne ujęcia bez szczególnych umiejętności posługiwania się zarówno kamerą, jak i dronem. Aplikacje są podane w łatwy i przystępny sposób, a nieskomplikowany panel sterowania zapewniają pełną kontrolę nad obsługiwanym sprzętem.

 

Kilka próbek nagrań z tego drona można zobaczyć poniżej : 

Dron jest wyposażony w zaawansowane technologicznie składowe, które na bieżąco śledzą trajektorię lotu i badają pułap, dlatego nawet podczas utraty kontroli nad drążkami, urządzenie zawisa w powietrzu i czeka na kolejne polecenia.


Korzystanie z drona powinno przynosić wiele radości i satysfakcji z wykonanych filmów lub zdjęć. W miarę zdobywania doświadczenia i umiejętności wykonane ujęcia będą coraz bardziej interesujące i niepowtarzalne, a możliwość zaprezentowania ich w internecie pozwoli na podzielenie się z innymi.

1 komentarz:

 1. Taki dron to również przyjaciel naszej agencji eventowej ;)
  Zdecydowanie przedpandemiczny zakup roku. Szkoda tylko, że w pełni eksploatowany będzie dopiero jak wszystko wróci do normy..
  pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.