Jak dobrze wyglądać na zdjęciu?

Jak dobrze wyglądać na zdjęciu?


Każdy chciałby być fotogeniczny i na każdym zdjęciu wyglądać znakomicie. Niestety większość ludzi jest niezadowolona, kiedy ogląda swoje fotografie. Często chcielibyśmy mieć czar i urok profesjonalnych modelek, ale rzeczywistość skutecznie weryfikuje nasze wyobrażenie o sobie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że za piękną fotografią kryje się wiele tricków oraz praca całego sztabu ludzi. Ludzie, którzy zawodowo zajmują się robieniem zdjęć wiedzą, jak przygotować modela lub modelkę, aby uchwycić największe atuty, a schować mniej ciekawą stronę fizjonomii.
Firma fotojoker, profesjonalista w dziedzinie fotografii podpowiada, jak uniknąć niektórych błędów oraz co poprawić, aby lepiej prezentować się na zdjęciach.
Eksponując twarz należy zwrócić szczególną uwagę na posiadane mankamenty i albo je schować albo odpowiednio przygotować, aby na fotografii wyglądały piękniej.

Oczy zazwyczaj na zdjęciu wychodzą mniejsze niż są w rzeczywistości, ale opuszczając brodę w dół otwieramy je szerzej, co znacznie poprawia ich wygląd na fotografii. Inny trick polega na zamknięciu ich na chwilę i otworzeniem w momencie robienia zdjęcia, ale to sposób bardziej dla profesjonalistów.
Uśmiech, niestety wygląda często jak grymas. Sposobem na naturalny, delikatny wyraz twarzy jest umieszczenie języka za zębami jedynkami, wtedy uśmiechając się podnosimy kąciki ust.
Podbródek i owal twarzy na zdjęciu ma się nijak do tego co widzimy w lustrze. Aby poprawić ich wygląd należy ściągnąć mocno łopatki do siebie tak, by korpus był nienaturalnie wyprostowany, a podbródek powinien być wyciągnięty do przodu. Jest to sposób aby uchwycić kontur twarzy bez opadającego podbródka i niepotrzebnych zmarszczek. Dobrą metodą na jego zniwelowanie jest przyciśniecie języka do dolnego podniebienia. Wtedy samoistnie zanika drugi podbródek.
Nie powinno robić się zdjęć z bliskiej odległości, ponieważ obiektywy mają tendencję do zniekształcania, rozciągania na boki. Najlepsze zdjęcia twarzy robione są dalszej odległości, nawet jeśli będzie ona zajmowała prawie cały kadr.


Makijaż często jest niezbędny, aby zniwelować wszelkie niedoskonałości skóry. Podkład znakomicie poprawia koloryt cery i ogólny wygląd twarzy, maskując nierówności i zapewniając promienny wygląd. Przydatne do poprawiania urody będą również bronzer i róż do policzków. Podkreślenie i makijaż oczu nadają twarzy niesamowitego charakteru. Konturówka do ust optycznie powiększa je, co na zdjęciu daje niesamowity efekt. Zasadą jest jednak albo dokładny wręcz perfekcyjny makijaż albo minimalizm, ponieważ pośrednie działania mogą przynieść opłakane skutki. Zamiast poprawy można uzyskać działanie odwrotne.
Tło poza osobą ma niebagatelne znaczenie, ponieważ aparat analizuje kolory i może dokonać przekłamania. Najlepszym rozwiązaniem jest biała ściana albo wielokolorowe np. góry albo krajobraz.
Sylwetka na zdjęciach wychodzi bardzo różnorodnie i wiele zależy od ustawienia fotografa. Czasami można sobie zrobić krzywdę zdjęciem wykonanym z niewłaściwej perspektywy. Zalecane jest robienie fotografii z góry albo obiektyw musi znajdować się na poziomie oczu osoby fotografowanej. Tego typu ujęcia wyszczuplają i wyciągają sylwetkę. 


Ubrania nałożone do fotografii grają bardzo ważną rolę. Tutaj nie ma jednego złotego środka, każdemu pasuje co innego. Letnie zdjęcia, kiedy operują promienie słoneczne wiele wybaczą jeśli chodzi o tonacje kolorystyczne, natomiast do zimowych w chłodnym świetle już się trzeba dobrze przygotować. Często wiele zależy od przypadkowego oświetlenia, ale ogólnie należy bardzo ostrożnie dobierać kolorystykę ubrań do światła.
Nogi na zdjęciach bardzo łatwo wydłużyć wysokimi obcasami. Łydka jest wtedy smuklejsza, a sylwetka bardziej proporcjonalna. Stojąc prosto warto skrzyżować je ze sobą co dodatkowo je wysmukli. Ręce położone na talii dodatkowo zaznaczą wcięcie w pasie i je podkreślą. Należy jednak pamiętać, że w ten sposób uwypukla się biodra, co jest niewskazane dla osób obszerniejszych w tych okolicach.


Dodatkowym sposobem na wysmuklenie sylwetki jest ustawienie się bokiem do fotografii, jedną rękę umieszczając w talii, a druga swobodnie zwisa, zasłaniając lekko biodra. Jest to idealna pozycja na wyszczuplenie całego ciała. Bardzo często wykorzystywana przez gwiazdy telewizyjne podczas improwizowanych sesji fotograficznych na ściankach. Tylko te panie, które bardzo pilnują swojej sylwetki wychodzą zgrabnie i naturalnie, natomiast te, które zostały sfotografowane na rozstawionych szeroko nogach lub zbyt szeroko uśmiechnięte od razu tracą na uroku. Jak wiele może zdziałać odpowiednia poza i ustawienie do zdjęcia. Zdecydowanie lepiej na zdjęciach wyglądają szczupłe długonogie modelki niż niskie krępe kobiety, ale po zapoznaniu się z prostymi trickami można próbować wybrać coś dla siebie i stosować wedle potrzeb, eksperymentując z ułożeniem ciała, makijażem czy chociażby kolorystyką ubrania. Należy pamiętać, że nie wszyscy mieścimy się w obowiązujących kanonach piękna i znaleźć dla siebie najlepsze formy przedstawiania siebie. Nie ma obowiązku abyśmy wszyscy byli jednakowo piękni, pamiętajmy piękno leży w oczach patrzącego.

3 komentarze:

 1. bardzo fajny poradnik,przyda się!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, przede wszystkim trzeba... dobrze wyglądać! :D
  Trzymajcie się kochani!

  OdpowiedzUsuń
 3. Po operacji plastycznej? ;-D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.