5 aplikacji z Google Play dla fotografa #1

Witajcie Kochani,wracamy po długiej przerwie,dużo zmian,oj dużo ale to temat na inny raz,dziś chciałbym przedstawić 5 świetnych aplikacji na androida dla fotografa których ja osobiście używam a wszystkie aplikacje można pobrać ze sklepu Google ,będą to aplikacje fotograficzne tzw edytory z masą funkcji ale i także coś video,bo są i fotograficy którzy mają kanał na YouTube i chcieliby coś nagrać itp więc zaczynamy...#1 Photo StudioPhoto Studio to potężna wielofunkcyjna aplikacja dla każdego pasjonata fotografii. Posiada ona wiele podstawowych oraz zaawansowanych narzędzi do retuszowania zdjęć. Niech każde Twoje zdjęcie będzie wykonane perfekcyjnie przy użyciu różnorodnego wachlarza efektów, edycji tekstu, poprawy koloru, oraz wielu innych dostępnych funkcji.

Główne funkcje:

1. Ponad 200 unikatowych filtrów, niezwykłe efekty specjalne, efekty PIP (picture in picture), różnorodność ramek, które możesz dodawać do wydarzeń ze swojego życia, tekstury, kształty oraz narzędzia do poprawy: kolorów oraz ich nasycenia, wyostrzenia, obiektywu, obracania, rozmazywania, oraz wiele innych.

2. Ręczne narzędzia korekcji służą do zaznaczania, naprawy lub poprawy dowolnej części zdjęcia lub obiektu znajdującego się na nim. Narzędzie maskowania służy do dodawania filtrów, efektów i poprawek zdjęć w sposób bardziej selektywny.

3. Edytor kolażu umożliwia łączenie kilku zdjęć w niezwykle efektowny kolaż z ogromnym wachlarzem edytowalnych ramek, kształtów, tła, szablonów oraz naklejek.

4. Wspaniałe narzędzia składające się z następujących wyjątkowych funkcji: opcja łączenia dwóch zdjęc ze sobą za pomocą ogromnej kolekcji masek, tła, oraz łączenie motywów; narzędzie Clone stamp służące do kopiowania obiektów, zmiany i usuwania tła; edytor kształtów umożliwiający łączenie zdjęć przy użyciu wielu kształtów, tekstur, oraz teł.

5. Imponujące narzędzie do edycji tekstu umożliwia tworzenie świetnie wyglądających wiadomości na zdjęciach, przy użyciu bogatej różnorodności czcionek, kolorów, tekstur i kształtów.

6. Ponad 50 dodatkowych paczek rozszerzeń do edycji zdjęć zawierających nowe efekty, ramki, tekstury, czcionki i szablony. Nasz zespół nieustannie pracuje nad wprowadzeniem coraz to nowych zachwycających funkcji, aby nasza aplikacja była numerem jeden pośród dostępny

#2 PicsArt Photo Editor


700 milionami ściągnięć PicsArt zajmuje 1 miejsce w rankingu mobilnych edytorów zdjęć i kreatorów kolaży. Ściągnij PicsArt i ciesz się naszymi narzędziami, efektami, kreatorem kolaży, aparatem, darmową biblioteką klipartów, Ponad 5 milionów naklejek stworzonych przez użytkowników oraz narzędziami do rysowania. PicsArt kręci się wokół niesamowitych obrazów i zabawy z remiksami zdjęć free-to-edit oraz tworzeniem niesamowitych kolaży i memów.

Pochwal się swoimi niesamowitymi obróbkami na Instagramie, oznaczając je #picsart, zaprezentujemy nasze ulubione!

PICSART GOLD

Idź w złoto! PicsArt Gold daje Ci dostęp do TYSIĘCY NAKLEJEK, CZCIONEK, RAMEK, KOLAŻY I MASEK! Te eksluzywne elementy PicsArt mogą być wykorzystywane podczas Twoich edycji i remiksowania na PicsArt oraz udostępniane na PicsArt i poza nim. Ponadto, PicsArt Gold zapewnia doświadczenie edycji BEZ REKLAM oraz NOWE i EKSKLUZYWNE treści PicsArt dostarczane co drugi tydzień. Będziesz mieć dostęp do około $3,000 w treści premium, to wszystko jedynie za niewielką miesięczną lub roczną opłatą abonamentową. Płatność zostanie pobrana z Twojego konta Google Play po potwierdzeniu zakupu. Twoja subskrypcja PicsArt Gold zostanie automatycznie odnowiona pod koniec każdego okresu rozliczeniowego, a Twoja karta kredytowa zostanie obciążona za pomocą Twojego konta Google Play, chyba że zrezygnujesz z subskrypcji. Zwroty w przypadku niewykorzystanej części opłaconego okresu nie są przewidywane. Każda niewykorzystana część bezpłatnego okresu próbnego zostanie utracona w momencie wykupienia subskrypcji. https://picsart.com/terms-and-conditions/

KREATOR KOLAŻY I RAMEK

Kreator kolaży PicsArt oferuje setki darmowych szablonów, a wspólnota PicsArt publikuje tysiące nowych obrazów dziennie. Wszystkie mogą służyć jako zdjęcia tła.

EDYTOR ZDJĘĆ

PicsArt oferuje ponad 1000 niesamowitych właściwości, zawiera narzędzia do kadrowania, wycinania, rozciągania, klonowania, dodawania tekstu oraz dostosowywania krzywych. Ma także pełną bibliotekę artystycznych filtrów fotograficznych (włącznie z HDR), ramek, obrazów tła, obramowań, dymków i innych. Wszystkie narzędzia posiadają tryb pędzla do wykończeń z możliwością stosowania wybiórczo tylko na części zdjęcia. PicsArt zapewnia setki czcionek pozwalających na dodawanie tekstu do Twoich zdjęć oraz tworzenia memów.

DARMOWE NAKLEJKI, KLIPARTY I KREATOR NAKLEJEK

Narzędzie PicsArt Wycinanki pozwala na tworzenie spersonalizowanych naklejek i udostępnianie ich wszystkim użytkownikom. Wspólnota PicsArt stworzyła już miliony darmowych, spersonalizowanych naklejek i klipartów - wszystkie one są dostępne w wiadomościach i do remiksów - za darmo. Możesz korzystać z tych spersonalizowanych naklejek, dodając je do swoich zdjęć, wykorzystując do remiksów obrazów innych lub nawet zapisując je w swoich kolekcjach i udostępniając przez iMessage.

RYSOWANIE & APARAT

PicsArt Draw kryje w sobie konfigurowalne pędzle, warstwy oraz profesjonalne narzędzia do rysowania. Ponadto Aparat PicsArt pozwala Ci na robienie zdjęć z efektami na żywo oraz błyskawiczne tworzenie naklejek.

REMIKSY I OBRAZY DO EDYCJI

"Wynaleźliśmy" mobilne remiksowanie obrazów! To znaczy, że możesz wybrać jakiekolwiek zdjęcie z PicsArtu, które jest wolne-do-edycji, dodać coś własnego, obrabiając je, a następnie ponownie udostępnić we wspólnocie PicsArt.

EDYTUJ Z PRZYJACIÓŁMI - CZAT REMIKSOWY!

Czat Remiksowy PicsArtu to całkowicie nowych sposób komunikacji z przyjaciółmi i tworzenia niesamowitych zdjęć, także na czacie grupowym.

#3 Quik - GoPro


Ta aplikacja natomiast jest już edytorem video,ale również można pokazy naszych fotografii w ciekawej formie przedstawić na YouTube lub stworzyć oczywiście film z plików video.
A jaki film można stworzyć w smartfonie oraz za pomocą programu Quik można zobaczyć poniżej :
g
jhjgjj
fdgfdnbnbn


                                                              --- Główne funkcje ---

DODAWANIE ZDJĘĆ + FILMÓW

+ dodawanie do 75 zdjęć i klipów filmowych z Galerii, Albumów, zdjęć Google, Dropbox, GoPro Plus lub GoPro Quik Key.
Quik współpracuje też z Motion Photos.
+ Quik pobiera dane z nagrań GoPro (uśmiech [1], twarze [2], głosy, owacje, ujęcia dynamiczne, skoki, wodę, panoramy i ujęcia nieruchome [3]); analizuje filmy i wybiera najlepsze momenty.
Wykrywa twarze i kolory – idealne kadrowanie zdjęć. Ręczna korekta układu lub centralnego punktu.
+ chcesz sam(-a) wybierać własne momenty?
Użyj HiLights do oznaczenia najlepszych ujęć.

WYBÓR MOTYWU

+ 23 motywy do wyboru, każdy z przejściami i grafiką zaprojektowaną na każdą okazję.
+ czcionki, filtrów i grafiki wg upodobania.
BARDZIEJ OSOBISTY CHARAKTER FILMU
+ Łatwe porządkowanie, przycinanie i obracanie zdjęć i klipów wideo.
+ Nakładki tekstowe i slajdy tytułowe do personalizacji historii.
Dodawanie emoji :)
+ Powierz swoje nagranie magii Quik i funkcji Smart Cuts lub używaj pełnych klipów.
+ możesz przyspiesz nagranie lub odtworzyć je w Slo-Mo.
+ możesz dodawać naklejki GPS, jeśli chcesz, z jaką prędkością się poruszałeś(-aś).
[4]
+ Quik automatycznie włącza dźwięk po wykryciu głosów.
+ Do wyboru masz formatowanie kinowe, w kwadracie lub pionowe, co ułatwi ci udostępnianie na Instagramie lub Snapchacie.
+ Ustawiasz czas trwania zdjęć i tytułów, a Quik automatycznie wykona cięcia i przejścia.

WYBIERZ IDEALNĄ ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ

+ Do wyboru masz ponad 100 darmowych utworów, ale możesz też użyć utworu z własnej kolekcji.
Quik obsługuje pliki MP3, M4A, MP4, MOV, AAC, FLAC, AIFF i WAV.
+ Możesz zacząć swoją ścieżkę dźwiękową w dowolnym momencie utworu.
+ Quik automatycznie dostosowuje przejścia do rytmu muzyki.
ZAPISZ + UDOSTĘPNIJ SWÓJ FILM
+ Zapisywanie filmów w doskonałej jakości HD 1080p lub 720p – nawet z płynnością gładką jak masło, czyli 60 klatek na sekundę.
'+ Udostępnienie na Instagramie, Facebooku itp. lub możliwość wysłania prywatnie linku Quik SMS-em lub e-mailem.
+ Dzięki GoPro Plus udostępnione filmy są zapisywane jako udostępnione linki na twoim koncie Plus.
[5]
+ Potrzebujesz więcej czasu na edycję?
Zapisz wersję roboczą projektu, a Quik przechowa go przez 7 dni.

FILMY DLA CIEBIE

+ Możesz ponownie przeżyć każdy dzień, korzystając z Flashback 24H – oglądaj filmy o swoich przygodach stworzone z nagrań z ostatnich 24 godzin.

QUIKSTORIES

+ Quik współpracuje z aplikacją GoPro i tworzy QuikStories – niesamowite filmy zrobione automatycznie ze zdjęć z mediów społecznościowych z ostatnich 72 godzin.
[6]

--- Kompatybilność kamery ---

Fusion (Quik obsługuje tylko klipy Fusion wyeksportowane w trybie OverCapture. Nie obsługuje filmów 360°)
HERO7
HERO6
HERO5
HERO (2018)
HERO4
HERO Session
HERO3+
HERO3 (wymaga aktualizacji oprogramowania, zob. gopro.com/update)
HERO+
+ Obsługuje również zdjęcia + filmy zrobione telefonem lub z użyciem innych urządzeń.

--- Przypisy ---

1] Kompatybilna z HERO7 Black.
2] Kompatybilna z HERO6 Black.
3] Kompatybilna z HERO5 Black.
4] Kompatybilna z HERO5 Black/HERO6 Black/HERO6 Black/HERO7 Black.
5] GoPro Plus to usługa abonamentowa dostępna w wybranych regionach.
W każdej chwili możesz anulować.
Dostęp do chmury podlega ograniczeniom ilości przechowywanych danych.
Może obowiązywać osobna opłata za dane.
Więcej informacji, w tym o dostępności znajdziesz na gopro.com/plus.
[6] Kompatybilna z HERO5 i nowszymi kamerami.
Wymaga aplikacji mobilnych GoPro i Quik.

#4 Canva

Aplikacja mistrz! w wersji mobilnej(na platformie PC jest także dostępna w formie programu w przeglądarce) po prostu trzeba ją mieć można za pomocą niej stworzyć wszystko na kanały social media,logo,plakat,ulotkę,wizytówkę i wiele więcej,np zdjecie w tle na moim blogu właśnie wykonane jest Canvą,a gdy wykupimy abonament możliwości mamy tyle że nie starczy nam życia...

Aplikacja Canva pozwala w prosty sposób tworzyć zachwycające projekty! 🙌 Przygotuj grafikę ze zdjęciami i filmami — nawet jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu.

Dzięki aplikacji Canva opracujesz dowolny projekt graficzny, na przykład historię do serwisu Instagram, logo czy zaproszenie na imprezę urodzinową. Możesz z niej korzystać zarówno na telefonie, jak i komputerze, co ułatwia powrót do projektu o każdej porze, w dowolnym miejscu.

Jak używać aplikacji Canva
1. Zacznij od zera lub skorzystaj z gotowego projektu
Możesz pracować na pustym obszarze roboczym lub wykonać projekt szybciej dzięki jednemu z 60 000 szablonów opracowanych przez zawodowych grafików.

2. Dodaj tekst na zdjęciach
Łatwo dodawaj cytaty lub wiele segmentów tekstowych do zdjęć. Zmień czcionkę (mamy ponad 500 opcji), rozmiar, kolor, odstępy i położenie tekstu.

3. Użyj najlepszego obrazu
Przesyłaj pliki z galerii na urządzeniu lub wybieraj je z naszej biblioteki wysokiej jakości zdjęć i ilustracji.

4. Edytuj zdjęcia w profesjonalny sposób
Skorzystaj z naszego bezpłatnego edytora obrazów, aby stosować filtry fotograficzne, zmieniać jasność, dodawać winiety i nie tylko.

5. Zaprezentuj swoje prace całemu światu
Udostępniaj projekty bezpośrednio przy użyciu Instagramu, WhatsApp lub poczty e-mail — albo zapisuj je na urządzeniu.

Używanie aplikacji Canva w mediach społecznościowych
• Edytor historii Instagram i kreator ciekawych wydarzeń historii
• Tworzenie postów i zdjęcia w tle dla Facebooka
• Projektowanie banerów do Twittera i miniatur YouTube
• Tworzenie pocztówek, zaproszeń elektronicznych, kolaży zdjęć, a nawet używanie aplikacji Canva jako kreatora plakatów do mediów społecznościowych

Canva do wszystkiego
• Tworzenie logo, okładek książek i grafiki blogu do dowolnego projektu
• Kreator kartek urodzinowych, zaproszeń na śluby i zaproszeń elektronicznych na dowolne wydarzenia
• Prosta i bezpłatna aplikacja do edycji obrazów
• Kreator kolaży zdjęć, ulotek i banerów na każdą okazję
• Projektowanie cytatów motywacyjnych i śmiesznych memów
• Kreator zaproszeń na imprezy, plakatów szkolnych i banerów wideo
• Dla firm: kreator broszur, życiorysów, prezentacji i plakatów promocyjnych


Błyskawiczne projektowanie
Funkcja wyszukiwania ułatwia znajdowanie szablonów. Wpisz poszukiwany motyw — „kartka na urodziny“, „kolaż zdjęć niemowlaka“, „ulotka handlowa“, „zaproszenie ślubne“, „kreator plakatów muzycznych“, „piękny post w mediach społecznościowych“ lub inny. Użyj filmów, aby ożywić swoją następną relację na Instagramie.

Współpraca w aplikacji Canva
Zbuduj bezpłatnie zespół, aby udostępniać i edytować projekty wspólnie ze znajomymi lub współpracownikami. Razem możecie dopracowywać prezentacje, wizytówki, broszury i inne materiały wymagające grafiki. Przejdź na plan Canva Pro, aby uzyskać możliwość ustawiania kolorów marki i przesyłania własnych czcionek.

Doskonale wyglądasz dzięki aplikacji Canva
Aplikacja Canva może służyć jako kreator zaproszeń, plakatów, logo, zaproszeń online i wizytówek — jest przydatna w każdej sytuacji, w której potrzebujesz doskonałej oprawy graficznej.

#5 Negative image

Program jak sama nazwa wskazuje służy do odwracania negatywu czyli taki mini skaner filmów w telefonie,warto ją mieć z tego względu że zanim film wyschnie możemy zrobić fotografię negatywu(oczywiście dobrze podświetlając) by potem za pomocą aplikacji podejrzeć co nam wyszło jest to namiastka tego co zobaczymy na profesjonalnym skanie,wiele funkcji ona nie ma ale najwazniejszą jak nazwa głosi że służy do zdalnego skanowania i zapisywania efektu w pamięci telefonu.


To na tyle kochani,ale obiecuję że wrócę z tematem bo aplikacji jest bardzo wiele a mocno ułatwiają życie fotografa ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.