Welta Belmira + Meyer Trioplan 50mm

Witajcie kochani,dzisiaj przedstawiam wam następnego klasyka z rodziny Welta a jest nią Welta Belmira z obiektywem Trioplan 50mm .
Zacznijmy od początku a więc Belmira została wprowadzona przez Belcę w 1953 roku, ale produkcja rozpoczęła się dopiero w 1956 roku,W 1957 roku Welta przejął produkcję tego aparatu.
Aparat posiada wbudowany wizjer z zamontowanym dalmierzem,tak tak Belmira jest dalmierzem aczkolwiek w moim egzemplarzu wszystko wytarte było i jak w innym przypadku próbowałem fotografować na czuja a głównie ustawiając sprzęt na ''Nieskonczoność''  


Welta Belmira jest nie dużym wręcz kompaktowym aparatem z wbudowanym obiektywem a występował głównie z Carl Zeiss Jena Tessar 2,8 / 50 mm lub Meyer Trioplan 2,9 / 50 mm.
Aparat wyposażony również w migawkę Vebur o raz przesuwną dźwignię blokady,by móc odblokować wykonanie fotografii i przewinąć film trzeba dźwignię przesunąć w prawo,natomiast by zdjąć tylne wieko które nie jest na tzw zawiaskach trzeba przesunąć dźwigienkę która znajduje się u spodu aparatu.
Sam aparat jest zdumiewający i wygląda bardzo klasycznie więc myślę że znajdzie wielu odbiorców którzy szukają właśnie takich konstrukcji głównie do fotografii ulicznej ale nie tylko.
Niestety jeszcze nie mogę wam pokazać rezultatów i czy ten aparat sprawny ale jeszcze nie wywołałem filmu a gdy to zrobię nie omieszkam wam się pokazać rezultatów tutaj lub na Facebooku ;-)
4 komentarze:

  1. Świetny klasyk w sam raz na sesje zdjęciową lub jako dodatek do eleganckiego wnętrza ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedna z ciekawszych konstrukcji jaką miałem przyjemność fotografować!

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ładny klasyk,bardzo dobra optyka dla koneserów!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.