Wiosna się budzi #2

Witajcie w ten słoneczny piękny dzień,coraz cieplej,wszystko wraca do życia,jednak od kilku miesięcy praktycznie co noc Dziki mają się dobrze i odwiedzają pobliskie ziemie,gospodarstwa w poszukiwaniu pożywienia.....na fotografii poniżej na jednym z gospodarstw pod Siedlcami(Grabianów)


Dzik?.....Dzik jest popularnym zwierzęciem łownym i jako taki doczekał się w języku myśliwych wielu szczegółowych określeń, pozwalających w krótkich słowach opisać zwierzę i jego zachowanie. Z czasem część tej terminologii weszła do języka codziennego, a także języka zoologów[7]. W Polsce dzik jest pospolitym przedstawicielem tzw. zwierzyny czarnej, podlega sezonowej ochronie. Samica dzika nazywana jest lochą, samiec odyńcem, a młode warchlakiem, warchlak o charakterystycznym paskowym umaszczeniu – pasiakiem.(Wikipedia)

 Niby ja osobiście nie miałbym serca mimo ze robią szkody ich krzywdzić(chyba że w obronie własnej,bo dziki czasami są niebezpieczne) ale najlepszą formą jest dobrze zagrodzić teren by nie narobiły szkód w plonach lub ich przeganiać hukiem a na to najlepsza metodą jest pistolet hukowy(straszak) ewentualnie petardy.
To tyle tego krótkiego wpisu,uważajcie a zarazem podziwiajcie i dużo słońca! ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.