Dom Józefa - Ojcostwo na miarę naszych czasów?

Dom Józefa - Ojcostwo na miarę naszych czasów?
Dzisiaj chciałbym przedstawić wam krótką recenzję niezwykle ciekawej książki,nieco odbiegającej od fotografii bo nie jednokrotnie wspominałem ze nie samą fotografią człowiek żyje,a życie to dar a ojcostwo błogosławieństwem....
Wspomnę na początku że przykro mi to mówić ale nie,nie spodziewam się potomka,ale trzeba o tym głośno mówić to co można obserwować w Świecie,mediach,internecie,że chłopcy bawią się lalkami,że kobiety noszą brody,że dwóch Panów adoptuje dzieci,nie jestem homofobem ale przykre to ze rośnie tam takie społeczeństwo a gdzie się podziało prawdziwe ojcostwo?Oczywiście rolą rodziców jest wychowanie dzieci tak by wyrosły na dobrych ludzi którzy przestrzegają zasad,w okresie późniejszym łączą się w pary przy zachowaniu Normy że to Kobieta i Mężczyzna są rodzicami i ta książka trochę o tym jest..

http://www.paulinianum.pl/44,dom-jozefa-oprawa-miekka

Tajemnicą nie jest także że lubię sięgać po takie pozycje,bo można wiele się nauczyć,rozważyć to co w życiu ważne,książka także przybliży wam postać Józefa jako ojca ale bardzo dobrze wpisuje się w nasze czasy..
Powołanie każdego mężczyzny jest ojcostwo..

oto co sam autor ma do powiedzenia na temat książki :
"Napisałem tę książkę, bo nie za bardzo mi się podoba model społeczeństwa w którym transseksualne dziewczęta golą brody, a chłopcy bawią się lalkami. Wpatrując się w postać świętego Józefa jaką znam z Biblii, widzę go jako kogoś, dla kogo własna męskość i tożsamość nie jest ciężarem nie do uniesienia, ale podnoszonym ciężarem, który czyni go atletycznie silniejszym, także duchowo. Widok mężczyzny, trzymającego druty na których robi z wełny skarpety jakoś mnie nie fascynuje, ani widok kobiety która trenuje boks. Gdyby Jezus żył w XXI wieku, zapewne nie opowiedziałby przypowieści o synu marnotrawnym, tylko o marnotrawnym ojcu, albo zaginionym ojcu lub o ojcu, który nie wie, że jest ojcem. W końcu Jezus nauczył apostołów modlitwy, która zaczynała się od słów: OJCZE NASZ! Dlaczego? Thomas Wolfe twierdzi, że najgłębszym poszukiwaniem człowieka, jest poszukiwanie ojcostwa, ale nie tyle ojcostwa biologicznego, lecz poszukiwanie ojca, jako obrazu mądrości i nigdy nie załamującej się siły, siły, która pozwala nawet po klęsce się podnosić z wiarą. Ojcostwo bowiem jest męstwem nie tylko bycia, co nade wszystko bycia mimo rozpaczliwej trwogi. Wśród wielu zagrożeń ojcostwa, które są porażką dla współczesnych mężczyzn, istnieje droga zwycięska, którą wyznacza skromny budowniczy sprzed dwóch tysięcy lat, święty Józef".

o. Augustyn Pelanowski


Oczywiście po tę pozycję sięgną świadomi czytelnicy którzy szukają odpowiedzi na wiele pytań czym jest ojcostwo ale także zainteresowanych samą postacią Św Józefa,należy także wspomnieć że Józef nie miał tyle perspektyw,pokus co dziś,ciężko pracował i dbał o rodzinę,a przykre jest to że dzisiaj mając tyle nie doceniamy tego i jesteśmy słabi mentalnie.
Książka świetnie napisana,czyta się lekko i mógłbym dodać że przyjemnie.
Książkę kupisz TUTAJ
Oraz klikając w fotografię okładki oraz link pod zdjęciem,zachęcam do zapoznania się z szerszym asortymentem wydawnictwa Paulinianum oraz Księgarni na Jasnej Górze

https://www.ksiegarniajasnagora.pl/

Miłej lektury.....z Bogiem

4 komentarze:

 1. Fakt nie tylko pasjami człowiek żyje,a temat bardzo ważny..Pozdrawiam(Marlena)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wytrawna lektura! Świetny tekst ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za miłe komentarze,Pozdrawiam i zapraszam ponownie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są potrzebne��

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.