Olympus E-420 - Mój ulubiony!

Mamy już 2017 rok a moim ulubionym aparatem jest nadal Olympus E-420,zresztą przedtem posiadałem Olympusa E-410 oraz Olympusa E-3 ale to Seria E-4xx jest czymś co przykuwa moją uwagę,główną zaletą tego aparatu jest jego rozmiar,oraz łatwość obsługi.
Drugą zaletą jest że właśnie na tej serii Olympusa najbardziej w świecie przypadła mi współpraca z Obiektywami manualnymi najczęściej z mocowaniem M42 a także Olympus OM i ostatnio Minolta MD
Olympus E-410 wraz z Obiektywem Olympus 50mm ZD(Cyfrowy AF) jest doskonałym narzędziem portretowym,nic nam praktycznie nie potrzeba do szczęścia,może czasem światła oczywiście jeżeli robimy w niekorzystnych warunkach oświetleniowych(zmrok itp)
Więc dlaczego jest tyle aparatów,modeli tych aparatów,ciągła gonitwa...?
Klient robi pieniądz i to od zawsze,a i tak 50% fotografów lub więcej nie używa nawet więcej jak połowy funkcji aparatu!


Owszem drogie modele przede wszystkim są wykonane  z lepszych materiałów,oraz mają dopracowaną i większych rozmiarów matrycę oraz co także ważne szybki AF.
Więc wiadomo że amatorskim aparatem ciężko będzie wykonać reportaż gdzie szybkość akcji jest bardzo szybka..ale np pozowane fotografie podczas wesela czy już na plenerze jak najbardziej Ten Olympus śmiało i bardzo zadowalającej jakości wypluwa odbitki 30x40
Ale Wesele to inna liga a Portret podobna ale inna ale to właśnie ten model jest moim ulubionym narzędziem cyfrowym do portretów.

Olympus E-410 + Pentacon 135mm
 

Olympus E-410 + Helios 50mm


Olympus E-420 + Olympus 50mmZD


Forma oraz styl i gusta są dyskusyjne ale najbardziej dziwi mnie to że ludzie oglądając to w albumach czy na stronach internetowych : wow,ale super,ale ładne..super
..ale gdy tylko jest przy fotografii wlepka Olympus to bez dwóch zdań : Dziadostwo!
A użytkownicy takich marek jak Nikon,Canon,Sony jedyne co potrafią powiedzieć o swoich aparatach : NAJLEPSZY ale mocnych argumentów brak!
Nie będę bronił Olympusa ani tym bardziej mi NIKT NIE PŁACI za to bym go zachwalał..miałem wiele aparatów różnych marek i najczęściej powodem do zmartwień moim było to gdzie zrobię fotografię czy uda się załatwić to czy tamto do zdjęć,czy będzie słońce itd a NIGDY ze mam taki czy owaki aparat...
Dodam że tym bardziej się nim zainteresować a przynajmniej modelem E-410 gdzie samo body kosztuje niecałe 300zł a teraz proszę zobacz fotografie powyżej oraz poniżej wszystkie wykonane Olympusem E-410/420
Najważniejszą sprawą którą należy nadmienić jest to że dzięki mojemu przyjacielowi mam po raz drugi Olympusa E-420 aparat który ma prawie 10 lat,więc zaryzykowałem i wysłałem do serwisu Olympusa na Przegląd i co ?
Została wymieniona matówka na nową,styki baterii,klapka,i solidnie wyczyszczony mimo że ani z klapka nie było problemu,ani nie był brudny na matówce były z 3 kropki które i tak nie przeszkadzały w robieniu zdjęć a i dodatkowo otrzymałem oryginalny akumulator Olympusa oraz ściereczkę Olympusa i wiecie co najważniejsze? aparat któremu gwarancja skończyła się ponad 6/7 lat temu został naprawiony/wyczyszczony za darmo nawet wysyłka do serwisu oraz zwrot do mnie za free..to się nazywa dbałość o klienta!
Dodam że nabyty dla mnie Olympus E-420 był w wersji Komachi kit czyli Body + skórzany Futerał Olympusa + pasek w kolorze brązPoniżej fotografie wykonane Olympusem w wersji E-410/420 :

6 komentarzy:

 1. Tutaj widać gołym okiem że to fotograf robi zdjęcie a nie aparat! Super fotki Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra recenzja,super fotki!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo podobaja mi sie fotki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważne że działa i robi piękne fotki ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobra maszyna,stara ale jara! tak 3mać ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.