Google+ - Bardzo niedoceniany przez blogerów?

Dzisiaj chciałbym kilka zdań napisać o drugim co do zasięgu portalu społecznościowym jakim jest Google+
Wiele osób szuka,pisze gdzie można pozycjonować stronę kto to może zrobić itp
Obserwując wiele profili blogerów zauważam że istnieje praktycznie tylko sam pusty profil,jedynie widać ile osób obserwuje dany profil,gdzieś wyczytałem że prawie 80% osób korzysta z profilu Google+ z racji korzystania ze sklepu ''Google Play'' lub Youtube a więc tym samym w przeglądarce Google nasze wpisy także się pozycjonują ale musimy systematycznie je tam zamieszczać oraz jeżeli korzystamy z Bloggera ustawić tam ze każdy nowy wpis automatycznie ma być zamieszczony na profilu Google+
Na przykład wpisując w przeglądarkę Google frazę : Grabarka
Widzimy taki obraz :

Jak można zauważyć profile z miniaturką są moje i wyjaśnię jeszcze że jakby miały bardzo dużo polubień  tzw +1  to moje rekordy automatycznie znajdowały się wyżej strony.
Ważne także w postach na Google są tak zwane ''Tagi" to głównie dzięki nim nasze strony Google wyświetlają się w wynikach wyszukiwania.
Z doświadczenia wiem i zauważyłem że warto wpisywać frazy np w kilku językach np :
fotografia
photography
 photographie
фотография
 写真撮影
Dzięki temu zauważyłem duży wzrost odwiedzin i zainteresowania,no i przy okazji warto uczyć się języków bo nie zawsze Translator Google daje rade,ale fajnie bez ściągawek dogadać się z kimś w Świecie ;-)
Jak widać opłaca się w ten sposób pozycjonować swoja stronę i to za darmo,owszem są specjalne narzędzia do pozycjonowania,ale o tym kiedy indziej,lub specjalny sztab profesjonalistów lub po prostu płatna reklama w Google Adwords gdzie nasza reklama będzie miała pierwszeństwo nad wpisami Google+ ale bez tego jesteśmy tak jakby bardziej schowani w sieci

7 komentarzy:

 1. Racja,i ja muszę popracować nad tym ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym pozycjonowaniem to wielu takie przekręty robi że hej

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to faktycznie takie kanały social mogą nam w jakiś sposób pomóc zbudować ruch. Jednak SEO opiera się przede wszystkim na robieniu ruchu organicznego więc tego generowanego z przeglądarki. Ja z racji tego, że nie jestem pozycjonerem to moją stronę wzięła pod opiekę firma https://dolp.pl i to właśnie dzięki nim troszkę poznałem się na SEO.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli mówimy o pozycjonowaniu w wyszukiwarce Google to na sam proces tych działań należy poświęcić sporo czasu. Ja czytałem w http://360interactive.pl/jak-sprawdzic-slowa-kluczowe-konkurencji/ że właśnie również ważne jest poznanie słów kluczowych naszych konkurentów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem zdania, że jeśli już mówimy o samej reklamie w Google to można ją przeprowadzać na kilka sposobów. Dość ciekawy opis działań marketingu internetowego można znaleźć w http://emeryturapomostowa.pl/krotki-przewodnik-po-najwazniejszych-formach-marketingu-internetowego/ i ja się z tym zestawieniem całkowicie zgadzam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem faktycznie jeśli już mówimy o tej wyszukiwarce to najlepszymi efektami może pochwalić się pozycjonowanie. Dlatego abyśmy wiedzieli jak idą efekty to warto wiedzieć również na jakich pozycjach są dane frazy. Warto w tej sytuacji przeczytać wpis https://www.zgred.pl/blog/programy-do-monitorowania-pozycji/.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.