Gallery Store - Szansa dla młodych artystów?

Gallery Store - Szansa dla młodych artystów?

Witajcie,dzisiaj chciałbym pokazać,przedstawić wam portal o dużych inspiracjach,który dla wielu młodych i nie tylko artystów może być spełnieniem,a dla koneserów nie lada gratką.
 co chodzi? 
Gallery Store jest portalem głównie sprzedażowym gdzie twórcy mogą wystawić na sprzedaż swoje prace z wielu dziedzin,takich jak:
 Fotografia
Malarstwo
Rzeźba
Rękodzieło artystyczne i wiele innych.

http://www.gallerystore.pl/

Jak dobrze wiemy fotograf w sumie może się jakoś utrzymać,sprzedając pojedyncze zdjęcia do gazet,czasopism czy po prostu wykonując usługi okolicznościowe(Śluby itp) ale czy to jest spełnienie?
Może dokładnie nie znam rynku Malarstwa ale znam wiele bardzo zdolnych malarzy,rysowników którzy robią to dla pasji czasem z raz,dwa na miesiąc narysują namalują dla kogoś coś za drobną opłatą ale czy da się z tego utrzymać? wytrawny z długoletnim stażem artysta/Malarz pewnie tak,ale co na to młody człowiek dopiero rozpoczynający swoja karierę ale zarazem bardzo zdolny,a wiem że pędzle,płótna,sztalugi kosztują,więc Gallery Store jest bardzo dobrym startem na dorobienie,ale także na rozpoznawalność bo sam serwis pomaga we współpracy z mediami i szerszą widownią.

http://www.gallerystore.pl/

Mnie do Gallery Store namówiła koleżanka która jest malarką i sama wystawia tam swoje obrazy i nawet kilka sztuk sprzedała,portal kojarzyłem,bo gdzieś widziałem reklamę,ale większość było obrazów więc popatrzyłem chwilę i wyszedłem,ale dopiero po namowie koleżanki dowiedziałem się że można wystawiać tam swoje prace w dziale fotografia,co mnie ucieszyło.

http://www.gallerystore.pl/

Konto zakłada się w dosyć prosty sposób,po rejestracji zapoznajemy się z cała specyfiką Serwisu,jak to wszystko wygląda więc sami ustalamy cenę za swoje pracę,a gdy nastąpi sprzedaż Gallery Store wysyła do nas kuriera i odbiera przesyłkę/paczkę po czym mają do 14 na rozliczenie z nami,jeszcze nie doszedłem do tego ile pobierają prowizji bo jeżeli wysyłają kuriera który także kosztuje na pewno coś pobierają,ale to zrozumiałe bo czy kurier czy prowadzenie takiego serwisu kosztuje,więc nie dyskutujemy ;-)
Jest wiele serwisów które pomagają młodym czy starszym talentów z rożnych dziedzin sztuki,ale to Gallery Store najbardziej przykuł moją uwagę ze względu na zrozumiałe zasady,prostą ale zarazem przejrzystą i nowoczesna oprawę wizualną oraz że dzięki nim możemy zaistnieć i pokazać się szerszej publice,lub osobom zainteresowanym szeroko pojętą sztuką. 
Poza tym na stronie są informacje o ciekawych szkołach,uczelniach,o konkursach gdzie możemy obcować ze sztuka bardzo blisko,polecam wszystkim,ale należy pamiętać że zgłaszając swoje prace są one moderowane by poziom i profesjonalizm był na najwyższym poziomie,ale jak czujesz się na siłach,twoje prace są chwalone przez wybitnych ludzi ze świata sztuki,a wiemy że tam nie ma po miłuj że jak ktoś zna się na danej dziedzinie bardzo dobrze to powie prawdę bo kiczu czy chłamu nikt nie będzie chwalił,ale to dobrze bo odbiegając od tematu to takim chwaleniem bezpodstawnym można tylko zaszkodzić,a ja mówię że krytyka jest największą moją siłą,czym większa tym lepiej ;-)
To w takim razie dlaczego dalej fotografuje jak tak bardzo krytykują moje pracę? o tym w następnym poście.
Pozdrawiam
Artur Gołębski

4 komentarze:

 1. Ale super,nie wiedziałam,że to istnieje,!

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjna sprawa,ja jeszcze nic nie sprzedałem,ale czuje ze juz nie długo ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawai fajna inicjatywa, szczególnie, tak jak piszesz dla młodych artystów
  Pozdrawiam,
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli koleżanka sprzedała kilka obrazów za pośrednictwem Gallery Store to powinna wiedziec, czy i jaka jest prowizja? Strasznie to tajemnicze :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.