Fotograf Ślubny - Jak się ubrać?

Fotografia Ślubna to prócz samej ciężkiej fotografii reportażowej istny pokaz mody ;-) nie tylko ze strony gości ale także ze strony fotografów,kamerzystów.widziałem już wiele fasonów,nowości modowych....że sam się zastanawiałem czy tak wypada,czy tak można? jak widać można i to zależy od gustów samych fotografów i reszty ekipy.Trzeba także napomnieć że trochę inaczej wygląda klasyczne wesele od A do Z przygotowania,ceremonia w kościele oraz wesele na sali a inaczej wygląda gdy tylko jest ceremonia w urzędzie stanu cywilnego lub w plenerze ale tylko ślub cywilny..tam już wypada się inaczej ubrać a na pewno możemy sobie na to pozwolić,ale bez dwóch zdań ubierzmy się tak by nie tylko było ładnie,elegancko ale przede wszystkim wygodnie,by nie krępowały nas ruchy podczas pracy..

http://www.waszfotograf.com.pl/p/fotografia-slubna.html

Więc jak się ubrać w co najlepiej ?

Jak pewnie dało się zauważyć jestem zwolennikiem tego co Polskie!
Dodatkowo eleganckie i dobrze wykonane!
Przede wszystkim poza koszulą,spodniami,marynarką najważniejszą garderobą dla nas są Buty

http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599be882/

http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599be882/
Buty są ważnym elementem ubioru fotografa nie tylko ze nadają elegancji ale także mają być wygodne a Buty Gino-Rossi są tego najlepszym przykładem i najważniejsze są Made in Poland ;-) 

Do całości należy dobrać koszulę,spodnie i możemy ruszać na wesele ;-)
Myślę że należy wyrzucić z garderoby weselnej spodnie typu dżins,są nie tylko nie eleganckie ale także zazwyczaj nie wygodne przy takiej pracy.
Najlepszym rozwiązaniem są spodnie materiałowe,lub także dosyć eleganckie z tzw streczu,że się rozciągają wraz z naszymi ruchami,są wygodne do tego eleganckie.

http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599be985/

http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599be985/http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599ae882/?deep_link=http%3A%2F%2Fanswear.com%2F713355-medicine-spodnie-city.html%3Fchannable%3De8308.NzEzMzU1%26amp%3Bamp%3Butm_campaign%3Dconvertiser_channable%26amp%3Bamp%3Butm_medium%3Daffiliate%26amp%3Bamp%3Butm_term%3DON%2B%2F%2BOdzie%25C5%25BC%2B%2F%2BSpodnie%2B%2F%2BCasual%2B%28na%2Bco%2Bdzie%25C5%2584%29%26amp%3Bamp%3Butm_source%3Dconvertiser%26amp%3Bamp%3Butm_content%3DMEDICINE%26amp%3Bamp%3Bref%3DConvertiser

Kolorystykę zostawiam już wam mili Panowie ;-)

Do całości brakuje nam już tylko koszul

http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599be985/

http://converti.se/click/dfcc1c85-fdb1f7f1-599be985/
Wybierając garderobę sugerowałem się tym by była Polska lub w dużej mierze wykonana w Polsce,do tego dobrej jakości oraz ciepła i przepuszczająca ciepło inaczej mówiąc oddychająca ;-)
A wy jakie macie pomysły na garderobę Ślubną dla Fotografa?
Dodam że widziałem już fotografów w dżinsach,podartych dżinsach nawet z dużymi dziurami,z Pentagramem i rogami na koszulce(w Kościele) 
Czekam na wasze propozycje ;-)

5 komentarzy:

 1. 😃 fotograf też musi wyglądać!a Gino Rossi to nie byle jaka firma 😃 Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Również widziałam fotografów/kamerzystów ubranych w podarte dżinsy, które dodatkowo strzelały przy schylaniu się. No nie bardzo to dobrze wyglądało. Jednak fotograf/kamerzysta powinien wyglądać i nie wybijać się ubiorem spośród gości. Powinna to być osoba trochę 'niewidoczna', żeby nie peszyć gości swą obecnością, więc jak najbardziej powinna się wtopić w przysłowiowy tłum, w tym przypadku 'tłum' gości weselnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, fotograf również musi się ładnie prezentować. Wielu fotografów oferuje teraz w ofercie fotobudki, w Reszowie co drugi normalnie :D Co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kamerzysta na wesele też powinien o tym pamiętać. Dlatego jak my z żoną szukaliśmy firmy foto-video to zwracaliśmy uwagę na to, czy filmowiec pojawiał się w kadrach zdjęć i jak wyglądał. Udało nam się trafić na naprawdę świetnych ludzi, którzy świetnie wykonali swoją pracę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam, że reportaż ślubny powinien być idealny, dlatego fotograf musi również dobrze wyglądać, Nigdy nie wiadomo kiedy przypadkiem trafi w kadr swojego współpracownika ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.