Chce być fotografem i co dalej ? #1

Witajcie! w tym poście chciałbym zebrać w całość i opisać kilka szkół i kursów* z zakresu fotografii,wiele z was zastanawia się co trzeba zrobić by zacząć fotografować,lub po prostu robić to lepiej a wiemy dobrze że każdy wzięty fotograf NIGDY wam nie zdradzi tajników swojej pracy lub bardzo rzadko owszem można skorzystać z różnych szkółek,stowarzyszeń i klubów fotograficznych i wymieniać się bezinteresownie swoją wiedzą,by robić to najlepiej i w dodatku poznać fajnych ludzi warto się zainteresować ciekawymi szkołami,kursami fotograficznymi,akurat w moim mieście(Red.Siedlce) za bardzo ciekawego nic nie ma.
Poza wiedzą i znajomościami otrzymujemy dyplom ukończenia....TO JEST LANS!! dyplom w ramce na ścianie,200 postów na Facebooku,Instagramie,Google,i nie wiem gdzie jeszcze ;-)   ale prawdziwy fotograf się nie lansuje,prawdziwy fotograf JEST!
zresztą nikt nam się nie zabroni cieszyć..bo to nawet miłe i fajne uczucie jest ;-)

Dodam ze żadnej szkółki/kursu nie przetestowałem osobiście(jak pisałem wielokrotnie,wszystkiego nauczyłem się sam,po wielu latach wielogodzinnych medytacji nad tym co to jest fotografia,co to jest portret....zajęło mi to przeszło prawie 16 lat,kilka grubych zeszytów zapisek,ustawień zapisanych,szkiców sesji itp i nadal się uczę bo nie wiem wszystkiego,i pytanie czy taki kurs/szkoła coś mi da? jak wspomniałem nie przetestowałem żadnej osobiście,ale nie długo się to zmieni ale nie będę pisał która by nie robić reklamy,postaram się opisać wszystko neutralnie ;-)


A więc jesteśmy w Warszawie co tam mamy ciekawego? pierwsze co myślę dzięki także znajomej fotografce z Siedlec jest Akademia fotografii w Warszawie która mieści się w Pałacu Kultury i Nauki na 17 piętrze.
W Warszawie istnieje od 2003 roku, w Krakowie od 2007.Mamy do wyboru wiele bloków tematycznych oraz szkół rocznych oraz dwuletnich.
Każdy blok tematyczny zazwyczaj trwa 12 godzin i poszczególne spotkania trwają po 3 godziny są opcje standardowe we wtorki oraz czwartki lub weekendowe.
W tygodniu zajęcia trwają od 18 do 21 a w weekendy 10 do 16Oto terminy na lata 2016/2017 Kursów fotograficznych

Zajęcia odbywają się w bardzo fajnych pomieszczeniach i w skład nich wchodzą :
3 studia fotograficzne z pełnym osprzętem
2 Pracownie z komputerami Macintosh(Polecam)
Pracownia z komputerami PC
2 Ciemnie fotograficzne gdzie nauczymy się podstaw fotografii tradycyjnej oraz klasycznej
Profesjonalna sala wykładowa w pełni multimedialna
Sprzęt fotograficzny(to dla tych którzy mają słaby aparat lub stoją przed zakupem pierwszego aparatu do fotografii.
Cenowo także nie jest najgorzej jeden blok(12 godzin) kosztuje 460zł z tego co wiem była lub jest promocja że przy wyborze 3 bloków rabat 200zł.
Do tego jak ktoś np jest zarejestrowanym w urzędzie pracy może złożyć wniosek w tym urzędzie o przyznanie dofinansowania lub finansowania kursów/bloków tematycznych za kwotę nie wyższą jak 3600zł( koszt wszystkich bloków a jest ich trochę to około 2800zł w promocji)

* Z racji dobrego opisania poszczególnych szkół,kursów i by was nie zanudzić na jeden post przypadnie 1 szkoła/kurs ;-)

1 komentarz:

  1. Świetny tekst! Wsdzystkiego dobrego w Nowym roku,Podlasie pozdrawia

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.