Moje pierwsze studio fotograficzne #1

Wiele początkujących fotografów dochodzi do takiego momentu by zacząć fotografować w studio,czasem by się nauczyć najlepiej mieć namiastkę własnego studia bo nawet wykupując karnet z nauczycielem ciężko spamiętać wszystko to tak jak z wszystkim jak ktoś idzie na kurs komputerowy a nie ma komputera w domu to ciężko być na bieżąco(tak znam parę osób które nie maja komputera ;-)

Co będzie nam potrzebne do fotografii portretowej ?
Myślę że dwie lampy na początek były by ok,do tego nasadki modelujące takie jak snoot,wrota i kolorowe filtry..no właśnie a co z tłem? na początek śmiało może wystarczyć gładziutka biała ściana,ewentualnie stara zasłona najlepiej jednolita bez wzorów/grafikFotografie wykonane aparatem Kiev88 + Fomapan 100 z wykorzystaniem zasłony z wykorzystaniem stałego światła ustawionego na twarz modela(beauty dish) + wrota oświetlające tło za modelem.
beauty dish

Wrota
Jakie lampy na początek ?
Ja na początku owszem przeglądałem fora,ale nic z nich nie rozumiałem,każdy co innego mówił,więc na początku wybrałem żarówki błyskowe na gwint E27,tanie,bo koszt jednej małej to 39zł lub większa 69zł poza wielkością różniło je wygląd oraz moc błysku te większe miały liczbę przewodnią 21,do tego miałem dwie sztuki Softboxów 

Softbox    

Były one specjalnie pod te żarówki,lepszym rozwiązanie mieć lampy które maja mocowanie ''Bowens'' wtedy wybór jest lepszy oraz produkty te są już lepszej jakości....
Do całości przyda się nam jeszcze blenda najlepiej taka 5/1 

Blenda   
Namiastkę studia już mamy,w następnej części dowiemy się co jeszcze może się nam przydać oraz jakie fotografie można wykonać ;-)

3 komentarze:

  1. niezły poradnik,wielkie dzięki,a jak długo wytrzymują takie żarówki?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję ci za ten poradnik,wielkie dzięki,przydał się ;-*

    OdpowiedzUsuń
  3. Trochę krótki ten poradnik,ale myślę że jeszcze coś się pojawi bardziej istotnego np jak dobrać oświetlenie portretowe itp ;-) ??

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.