Mierzwice i Okolice

Witajcie,pewnie wielu z was lubi wyjechać gdzieś za miasto,szukając ciszy,spokoju,tam gdzie brak tłoku,gwaru,pobyć sam na sam z przyrodą,lub po prostu rodzinny wypad lub wczasy...Jest takie miejsce na ziemi gdzieś na pograniczu Mazowsza i Podlasia a dokładnie chodzi o Mierzwice.
Pewnie wielu z was nigdy o tym nie słyszało,lub bardziej kojarzy np miejscowość Serpelice?
Oczywiście te miejscowości są w małej odległości rzeki Bug.
Powietrze tutaj bardzo czyste,można wynająć sobie pokój lub pokoje przyjeżdżając np z rodziną,a jest co oglądać w pobliżu,ale nawet dla samego powietrza,ciszy i spokoju warto o każdej porze roku ;-)
Ja w Mierzwicach  bywam od bardzo wielu lat,najpierw przejazdami z rodzicami(mieszkali tutaj kilka lat kiedyś)jakieś pikniki klasowe itp no i pewnie z 18 lat minie jak mam tutaj domek w którym można spokojnie przenocować..wędkarzem nie jestem ale jako fotograf i zwolennik tych terenów po prostu mnie oczarowały na całego że aż chciało by się tutaj zamieszkać na stałe ;-)

Okolice Mierzwic(w stronę mostu na Siemiatycze)
Praktycznie o tych terenach powiedziano i pokazano praktycznie wszystko,ale zawsze odwiedzając nawet te same miejsca zawsze można to pokazać inaczej,lepiej a i bliskie okolice Bugu zmieniają się z roku na rok
Już pisałem o dolinie Bugu i okolicach i to nie raz,chce jeszcze napisać o szczególnym miejscu a mianowicie o Gajówce Trojan bo to szczególne miejsce dla mojej rodziny,ale nie mogę znaleźć pewnych fotografii a jedynie przedstawie jej fotografię mojego autorstwa...

 Start66 + KODAK Portra 160

 Co warto zobaczyć? myślę że więcej ciekawych miejsc jest już na Podlasiu gdzie przeprawimy się promem,ale po tej stronie warto odwiedzić Serpelice gdzie zobaczyć można Kalwarie Podlaską..
Kaplice Ukrzyżowania Pańskiego usytuowano na najwyższym wzniesieniu w Serpelickich lasach na gruncie ofiarowanym przez dobrodziejów z Serpelic. Kaplice te zaprojektował architekt - p. Daniel Mazur z Krakowa.
Jeszcze dalej można zobaczyć Janów Podlaski ale to temat na inny wpis na blogu ;-)
W tej chwili Mierzwice to jakby zakątek emerytów,wędkarzy itp jeszcze parę dobrych lat temu tętniło tutaj życie młodzieżowe,po prostu dało się zauważyć jakby tej młodzieży było mniej,może to i lepiej bo nie śmiecą aż tak a jak już są to porządny burdel zostawią,no nikogo za rękę nie złapałem i nawet nie wiem czy to młodzi czy starsi,ale zbudowane schronienie z ławkami i kominkiem nad Bugiem zostawia wiele do życzenia,pomazane,powyrywane ławki i stoły od podłogi...żal!!! ale to także miejsce na inny wpis,ale co by nie było Mierzwice warto odwiedzać,by oderwać się od rzeczywistości,często tej szarej i nudnej....
Od jakiegoś czasu często będąc w Mierzwicach zawsze mam pod ręką aparat,od jakiegoś czasu nawet kamerę Full HD dzięki Piotrowi,materiału powstało na tyle że w przygotowaniu druga część,a teraz daje wam do dyspozycji pierwszą,łapki w górę oraz komentarze mile widziane ;-)


Myślę że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie,wędkarze ryby,rowerzyści ciekawe szlaki,zakochani przepiękne łąki na piknik/kolację we dwoje ;-) a wspólna kolacja przy zachodzie słońca nad Bugiem gdy zapada delikatnie mrok,wszystko w koło spowite żarem słońca i nadchodzące mgły...to jest idealny klimat dla dwojga ;-)
Więc wszystkich serdecznie zapraszam nad Bug a przede wszystkim do Mierzwic! ;-)
....
 To tylko bardzo mała część fotografii jakie poczyniłem na wyjazdach nad Bug......

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.