Corel Paint Shop Pro Photo X2 - Naprawdę warto!

Dziś chciałbym wam przedstawić program do obróbki fotografii ale i do bardziej twórczych zadań ;-)
Dlaczego Corel Paint Shop Pro Photo X2? (Wiem długa nazwa ;-)
Dodam także ze był to mój pierwszy płatny i poważny program graficzny którego zresztą używam do dziś,między innymi do zabawy i tworzenia i pracy z warstwami itp
Ma praktycznie wbudowane wszystko co jest potrzebne do retuszu i poprawy swoich fotografii.
Fakt tej wersji już nie da się kupić,ale spokojnie teraz jest :

Corel PaintShop Pro X9

Jedyną wadą jaka zauważyłem w najnowszej wersji,chyba ze coś się zmieniło ze nie ma języka polskiego,a tak ma wszystko co X2 a nawet dwu krotnie więcej ;-)

To w nim powstawały moje pierwsze fotografie,do dzisiaj mam na cd/dvd a nawet kilku Pendriv'ach tzw presety/ustawienia poszczególnych pluginów związanych z kolorem i wielu innych,fajna sprawa.

Dzięki niemu także powstawały moje pierwsze fotografie czarno białe,i do dziś mam zapisane ustawienia;-)

Obszar roboczy robi wrażenie,jak wspomniałem jest tutaj wszystko co nam potrzebne do fotografii :

Na przykład fajna opcją jest ''Wyrazistość'' to taki ala HDR i najlepiej używać jej do fotografii czarno białych by nadać zdjęciu dramaturgii...


 Jest także paleta do make upu można usuwać nią krostki itp,jest także pomadka,funkcja wyszczuplania itp

Tutaj akurat jest zakładka dopasowanie i mamy tu wszystko co fotografii czasem potrzebne lub jak chcemy nadać naszym zdjęciom stylu by się wyróżniały,zawsze jest ta sama zasada lepiej mniej,subtelnie niżeli maksymalnie przesadzić,próbowałem rożnych stylów,bawiłem się rożnymi wtyczkami,szukałem swojej drogi,stylu w fotografii i mi np nie podchodzi absolutnie fotografia gdzie kolory dają po oczach tam gdzie daje się HDR na full + nasycanie kolorów na ponad 80%

Najczęściej widzę coś takiego na fotografiach ślubnych gdzie maximum koloru a z garnituru czarnego,może ciemnego grafitu wyciąga się tak kolor ze widać że jest on mocno niebieski,ok ale co zrobić gdy połowa sukni Panny młodej jest niebieska? nie wiem a wystarczy zdjąć kolor,ale tak to jest gdy pracuje się na presetach i z automatu daje się do obróbki np 50 fotografii nie patrząc na nic.

Akurat kolor w fotografii ślubnej  jest potrzebny tak samo przy fotografii dzieci,mogę tylko podpowiedzieć szukajcie swoje stylu,bawcie się fotografia ale nie przesadzajcie z nasyceniem,koloru a na pewno nie róbcie aktów w mocnym HDR z mocno nasyconymi kolorami bo to KICZ..ale ma być o programie graficznym anie dyrdymały na temat poprawności fotografii bo sam się jeszcze uczę i mogę się mylić YO!!! ;-)

Co jeszcze ma Corel Paint Shop Pro Photo X2?

 Jak każdy program graficzny tak samo ''Corel'' ma efekty ,najczęściej używałem zakładki : Efekty fotograficzne które ma za zadanie imitować hmmm wygląd fotografii od początków jej powstania.

Pewnie zauważacie znajoma ramkę,no nie ukrywam ze nadaje nie którym fotografiom klimatu i prezentuję ja lepiej,przy takiej fotografii gdy chcemy ją wywołać to np w LABIE lub jak zamawiamy przez internet będzie opcja przycinania fotografii itp my wybieramy opcję biała ramka,coś w ten deseń i wtedy będzie ramka należy o tym pamiętać gdy chcemy mieć udane wywołanie fotografii.

Jest to świetny program którym można się inspirować,jest łatwy w użyciu,fakt w podobnej cenie jest program Adobe taka uproszczona wersja serii CS ale jakoś Corel zawsze do mnie przemawiał a na pewno łatwiej pracowało się na warstwach np wstawianie ramek do zdjęć,czy projektując samodzielnie np karty fotoksiążki a już na pewno wstawianie tekstu jest wygodniejsze,no co kto lubi,mi bardziej podszedł program Corel Paint Shop Pro Photo X2 i myślę że najnowsza wersja również daje radę ;-)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.