Fujifilm X-T2 - Nowy flagowiec

Usprawniony autofokus, tryb wideo 4K, drobne, ale istotne poprawki ergonomii - wszystko po to by Fujifilm X-T2 był najlepszym bezlusterkowcem APS-C Poprzedni dawał olbrzymią satysfakcję z fotografowania ale to co robi X-T2 jest obłędne!
Fujifilm ogłosiło oficjalnie wprowadzenie do oferty bezlusterkowca Fujifilm X-T2, następcy cenionego, ale jak się okazało jeszcze do poprawy, modelu Fujifilm X-T1. Aparat zadebiutował wraz z nową lampą błyskową.
Fujifilm X-T2 to flagowy aparat Fujifilm, który w oczach wielu osób ma szansę stać się najlepszym bezlusterkowcem z sensorem APS-C na rynku. Nie czujecie się przekonani? Zapraszam do dalszej lektury ! ;-)
 To co najlepsze dla wielu miłośników fotografii w serii T jest analogowy/klasyczny design,bardzo dobre wykonanie,wręcz pancerne.
Spust migawki także doczekał się zmian - zamiast płaskiego, mamy teraz przycisk z wewnętrznym gwintem, który pozwala zainstalować wężyk spustowy. Nawet jeśli nie będziemy z tej opcji korzystać, to wygląda to efektownie. Lubię takie przyciski spustu migawki, na których opuszka palca zatrzymuje się, a nie ślizga. Tak jest w X-T2.

Zmian jest o wiele więcej,bardzo długo imponował mi bardzo Model Fujifilm X-T1 więc może i fajnie że wyszedł następca bo i pierwszą wersją bym nie pogardził ;-)
fuji poza wieloma bardzo wieloma zaletami ma także bardzo istotna zaletę jak dla mnie posiada filtry które imitują/symulują kolorystykę filmów fotograficznych(Klisza)
Jest to jak zwykle udany model a nawet bardzo udany co do poprzednika X-T1.polecam każdemu kto chciałby mieć rewelacyjny i niezawodny aparat do fotografowania bardziej artystycznego niżeli do robienia zdjęć u cioci na imieninach ;-)
Wielu narzekało w poprzedniku ze za mało pokręteł,za słaby uchwyt,za małe przyciski funkcyjne,,tutaj te problemy są już przeszłością.


Rewelacyjny ekran 3 cale,dotykowy
Poprawiono także drzwiczki kart pamięci oraz innych złącz i teraz nie ma problemu przypadkowego otwarcia,wielki plus ;-)
Zmiany poszły także w kierunki zdjęć seryjnych teraz w trybie normalnym wykonamy ich 8 kl/s a po zastosowaniu Gripa(Uchwytu Pionowego) nawet 11 kl/s
Gdy zdecydujemy się na elektroniczną migawkę, tryb seryjny osiąga aż 14 kl/s.

 Ostatni element, o którym chcę wspomnieć to wizjer. Już ten w Fujifilm X-T1 był bardzo dobry i moim zdaniem sprawił, że przestaliśmy myśleć o wyświetlaczach elektronicznych jako o źle koniecznym. Fujifilm jak widać  jeszcze bardziej poprawił jego pracę. Jest jaśniej (co faktycznie widać od razu po przyłożeniu oka), płynniej (co również daje się od razu zauważyć, gdy mamy pod ręką X-T1 dla porównania).
Test wykonany poprzez krótkie obcowanie z oboma modelami i w każdym przypadku w sklepie i fakt ze miałem ze sobą kartę pamięci i wykonałem kilka fotografii na rożnych czułościach itp ze względu że widać reklamę tej sieci sklepowej oraz inne marki nie chce zamieszczać ;-) zdjęć przykładowych.
ale może juz nie długo uda się wykonać jakieś fotografie przykładowe danym modelem aparatu ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.