Fotoszopem po głowie !

Witajcie serdecznie w ten ładny dzień ;-) tak mnie naszło by opisać ,nawet nie wiem jak to nazwać..ale chodzi o oprogramowanie dla grafików i fotografów,ale bardziej dla fotografów.....a dokładniej posiadanie tego oprogramowania.

Spotkałem się wiele razy z taka sytuacją,ale i osobiście ale także na forach gdzie fotograf prosił o pomoc w nie wiem jak to się piszę ale prosił o pomoc w hackowaniu photoshopa,bo ściągnął sobie ale nie ma cracka!
Dodajmy do sytuacji fakt ze dany fotograf gdzieś na innym forum lub na swoim Facebooku zachwala w niebiosa fakt ile to on w tym roku zleceń nie ma naliczyłem 18szt zleceń ślubnych,kilka chrzcin,studniówki i sesje indywidualne,dodajmy do tego prace na pół etatu + współwłaściciel firmy, i ten TEKST nie mam kasy na photoshopa,albo szkoda mi kasy? to po prostu ZŁODZIEJ!ale jak ktoś mu podwędzi fotografię i zamieści ja na swojej stronie to najgłośniej krzyczy Złodziej! oczywiście nie pochwalam takiego zachowania ale jak sam okrada firmę która stworzyła oprogramowanie?osobiście znam może z 3,4 osoby które używają oryginalnego oprogramowania,reszty nie znam i nie zaglądam im do komputerów bo nie interesuje mnie to ale jak ktos publicznie krzyczy..: poratujcie potrzebuje cracka,klucz itp to nie bardzo..szczerze może zdarzyło mi się to parę razy ale w celu zobaczenia i gdy mi to przypadło do gustu zakupiłem oryginał,tak było np w przypadku Lightrooma a bardziej było to chyba z gazety demo ale to do tego służy,to samo tyczy sie systemów operacyjnych..a znam przypadki gdzie w firmach maja piraty i maja w dupie ze pirat..to jak to jest?owszem każdy kiedyś to przerabiał gdy stadion miał sie dobrze itp..w tej chwili jak to mówią jestem czysty i nawet mam więcej oryginalnych Windowsów jak komputerów;-)zostały mi płytki z Windowsami + obudowy....pamiętam jak lightrooma chyba numer 3.2 kupiłem za gotówkę a był drogi gdzieś około 1200zł a csa np na raty..teraz lightroom tańszy jest znacznie..ale to nie chodzi jak pozyskiwać,a o fakt ze jak ma się masę zleceń stałą wypłatę,żałuje się kasy na Oryginalne oprogramowanie.

A jak nie stać jest do wyboru system linuksowy gdzie jest darmowy a w dodatku jest masa zmieników do foto,do wideo i wielu innych zadań....oczywiście wiele razy nazwano mnie idiotą dlaczego ja płacę za programy jak można z internetu..ciekawe czy w szkołach tego uczą?
to tylko moje przemyślenia i nikt nie musi się z nimi zgadzać..Pozdrawiam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.