Patronite - Nowoczesne Żebractwo ?

Witam,dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć o nowoczesnym finansowaniu twórców,tytuł posta kontrowersyjny bo jest trudny w Polskich realiach.....i zanim wyłączysz stronę przeczytaj całość ;-)

Patronite?
Jest to platforma dla wszelkiej maści twórców od Fotografów,malarzy,rzeźbiarzy,muzyków popularnych ostatnio Youtuberów a nawet sportowców po co to?
Jak wiemy każdy chce się rozwijać w jak najlepszym stopniu a do tego potrzebne są niestety pieniądze,można by powiedzieć...idź do pracy!
owszem jakby była to raz i i dobrze płatna to dwa a jak mam się rozwijać gdy pracuje po 12-16 godzin nawet w weekendy do tego rodzina itp ?
W lepszym położeniu są osoby mające już ten etat i sądzę ze mając rodzinę i obowiązki zarobek z etatu idzie właśnie na rodzinę a chcąc się rozwijać np kupić nowe materiały,gdzieś pojechać i zrobić jakąś akcję twórcza po prostu nie ma pieniążków.
i dlatego z pomocą przychodzi platforma/strona jaką jest Patronite
Mój Profil na Patronite.pl

Można tam ustawić sobie progi kwotowe i opisać co w zamian lub na co będzie przeznaczona gotówka i niedawno dodane w opcjach ''CELE'' 

Np że mamy cel 25zł/Miesiąc
Ktoś nam przekazuje(minimalny wybór 3 miesiące) - 75zł
i np w moim przypadku mogę zakupić klisze do aparatu,wywołać je czyli zrealizować sesje fotograficzna po kosztach.
w zamian tego ofiarodawca jest wspomniany jako autor np sesji fotograficznej na stronie internetowej,na Facebook itp
istnieje możliwość uczesticzenia w sesji przez Patrona ;-)
Więc fajna opcja to nie jest tak że krzyczymy DAJ i spadaj,ale otrzymujesz wiele ciekawych opcji do wyboru i widzisz jak twój podopieczny się rozwija,tworzy.
inni np rysownicy,malarze w zamian za pomoc ofiarowują przy pewnych kwotach namalowanie,naszkicowanie obrazu 
Tak jak np Izebela :

Iza miała to szczęście że jej patronem zostało

ZIPSEE "Cyfrowa Polska"

Jak zostać Patronem ?

 

Wybieramy prób według  swoich upodobań oraz możliwości finansowych(oczywiście na początku wybieramy Autora) a że ja prosić nie lubię ;-( polecam właśnie zdolną Izę ! ;-) bo jej się należy

Więc wybieramy Autora,oraz próg kwotowy i klikamy zostań Patronem.

Np wybierając próg 1zł zazwyczaj jest zwykłe dziękuję,ale także można uczestniczyć w moim przypadku na sesji ;-) 
Gdy już klikniemy :

Najlepiej wybierać(TPay) ale np osoby które są zagranica i mają konta w obcej walucie wybierają PayPal
Gdy już wybierzemy np TPay :

Wybieramy swój Bank..jak widzicie wybierając próg kwotowy pokazuje nam się 3zł i okres minimalny na subskrypcje to 3 miesiące czyli wam z konta schodzi 3zł a Autorowi na konto Patronite wchodzi 1 zł i tak przez 3 miesiące.i jak wiadomo jak wybierzemy wartość maksymalną(12 Miesięcy) wam zejdzie 12zł a Autorowi przez cały rok co miesiąc wejdzie 1zł..tak to wygląda.

Nie wszyscy ogarniają te płatności itp więc ja podałem także konto prywatne.

Czy warto założyć Patronite? myślę że tak i zależy co robisz i jak długo...zawsze będą gadali..trzeba się z tym liczyć wyzywać od żebraków itp ja wcześniej by sobie pomóc założyłem konto na Zrzutka.pl i było trochę wpłat,sporo osób także to udostępniło i wyszedł z tego taki psikus ze było zgłoszenie na Komendzie ze kogoś zgwałciłem i sobie jeszcze zarabiam krocie w internecie ;-/ kazali zamknąć więc zamknąłem....swoją drogą NIGDY nie zrozumiem ludzi..

Prawdopodobnie gdybym nie miał gorszej sytuacji w życiu to pewnie bym nie założył Patronite,ale także bym nikogo nie nie przekonywał by tego nie robił BO WARTO!

Na koniec dodam że samo konto na Patronite jest ok i zawsze lepsze to niżeli okradać kogoś fizycznie na tzw Chore dziecko(a dzieje się to nagminnie;-) lub nawet zabijać dla pieniędzy ale to już Hardcor więc każdy musi sobie odpowiedzieć sam czy potrzebuje gotówki na rozwój no i czy to co robi daje mu maksimum dobrej pozytywnej energii i TYLKO to chce robić ;-)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.